Dieta sportowa - catering w Warszawie

Dieta sportowa – catering w Warszawie

Dieta sportowa z cateringu w Warszawie jest tak skomponowana, aby posiłki dostarczały niezbędnych składników odżywczych dla osób, które prowadzą aktywny fizycznie tryb życia. Codzienna aktywność sprawia, iż niezbędna jest odpowiednio dostosowana dieta, która wspiera wydajność fizyczną i dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczych. Co warto wiedzieć o takiej diecie?

Spis treści:
Na czym polega?
Dlaczego warto?
Wysokiej jakości produkty
Komu się sprawdzi?
Odpowiednio zbilansowane posiłki

Na czym polega dieta sportowa dostępna w formie cateringu w Warszawie?

Dieta sportowa z naszego cateringu W dobrej formie w Warszawie jest tak skomponowana, aby zawierała właściwe proporcje węglowodanów, tłuszczów i białka. Węglowodany dostarczają energii, dzięki czemu osoba aktywna fizycznie nie odczuwa znużenia i zmęczenia. W tego typu diecie większość stanowią węglowodany złożone, ponieważ posiadają one niski indeks glikemiczny. Najważniejsze jest jednak białko, które wspiera prawidłowy wzrost mięśni. W diecie sportowca nie brakuje również zdrowych tłuszczów, czyli jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Można je znaleźć w tłuszczach ryb bądź w olejach roślinnych. W diecie tego typu unika się jednak stosowania tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, takich jak smalec.

Dlaczego warto?

Regularny trening lub aktywny tryb życia potrafi obciążyć organizm, a co za tym idzie – doprowadzić do niedoboru niektórych składników odżywczych. Rozwiązaniem jest jednak pudełkowa dieta sportowa, dzięki której nie będziesz musiał martwić się o to, jak skomponować zdrowe i wartościowe danie – specjaliści wszystko zrobią za Ciebie. Odpowiednia dieta wpływa korzystnie na kondycję organizmu i regenerację mięśni po wyczerpującym dniu. Standardowa dieta może nie sprawdzić się u sportowców, ponieważ nie dostarcza zwiększonej ilości białka i odpowiedniej ilości energii. Odpowiednio dopasowana dieta wpływa natomiast na poprawę kondycji i zwiększenie wydolności organizmu. Uzupełnia też niedobory i przyspiesza regenerację organizmu, przy jednoczesnym dostarczaniu odpowiedniej ilości energii. Warto zdecydować się na catering, aby nie tylko zaoszczędzić czas spędzony w kuchni czy na zakupach, ale także, aby mieć pewność, że dostarcza się organizmowi odpowiednią ilość kalorii każdego dnia. Do każdego posiłku dołączamy etykietę, która pozwala na sprawdzenie składu i wartości odżywczych. Catering pozwala zatem na kontrolowanie swojego stylu żywienia.

Wysokiej jakości produkty

W dobrej formie dostarcza klientom tylko wartościowe posiłki dzięki stosowaniu wysokiej jakości produktów pochodzących od lokalnych dostawców i sprawdzonych producentów. Wszystkie składniki przechowujemy w odpowiednich warunkach, dzięki czemu catering jest zawsze świeży. Dania przygotowują doświadczeni kucharze, a o jadłospis dba przede wszystkim dietetyk i technolog żywności. Dostawca porusza się natomiast pojazdem wyposażonym w specjalną chłodnię. Co więcej, u nas nie znajdziesz spulchniaczy ani konserwantów, a zdrowy catering wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie. W naszej ofercie oprócz diety dla aktywnych fizycznie znajdziesz wiele innych diet do wyboru, m.in. standard bez ryb, wegetariańską, z niskim IG czy dietę w formie lunchboxów.

Kobieta mierzy obwód talii

Komu sprawdzi się dieta sportowa z cateringu w Warszawie?

Dieta sportowa dostępna w naszym cateringu w Warszawie sprawdza się wbrew pozorom nie tylko osobom, które regularnie uprawiają sport. Jest ona bowiem odpowiednia również dla tych osób, które prowadzą aktywny tryb życia każdego dnia i muszą dostarczać do organizmu odpowiednią ilość energii. W naszym cateringu menu na piątek i sobotę różni się od siebie, dzięki czemu nie musisz martwić się o monotonność dań. Jeśli lubisz różnorodność i interesują Cię także inne diety poza dietą sportową, to ciekawym rozwiązaniem jest dieta “wybór menu“. Decydując się na nią, możesz wybierać każdy posiłek z aż czterech rodzajów diet – standardowej, ketogenicznej, wegańskiej oraz bez glutenu i laktozy.

Odpowiednio zbilansowane posiłki

Nasz catering dietetyczny jest tworzony przez zespół, któremu zależy na tym, aby dostarczać zdrowe dania, bez zbędnych konserwantów i spulchniaczy. Wiemy, że właściwie skomponowane posiłki mają znaczący wpływ na zdrowie każdego człowieka. Dlatego dbamy o to, aby przygotowywać dla naszych klientów tylko pełnowartościowe posiłki. Co więcej, zjesz u nas nie tylko zdrowo, ale i smacznie.

Posiadamy w swojej ofercie wiele różnych rodzajów diet. W przypadku, gdy musisz stosować dietę eliminacyjną, również znajdziesz coś dla siebie. Dostarczamy posiłki na terenie całej Polski. Przekonaj się sam, że konkretna dieta nie musi być nudna. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się z nami skontaktować. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy z wyborem diety.