Catering dietetyczny sportowy w Warszawie

Catering dietetyczny sportowy w Warszawie

Catering dietetyczny sportowy w Warszawie to jadłospis dopasowany do potrzeb osób aktywnych fizycznie, nie tylko zawodowych sportowców. Wyróżnia go między innymi podwyższona kaloryczność, a także wyższa podaż białka i węglowodanów. Tak naprawdę dieta sportowca powinna być jednak równie urozmaicona i pełnowartościowa, co standardowa dieta każdej zdrowo odżywiającej się osoby. Na catering sportowy może zdecydować się więc również ktoś, kto choć nie trenuje na siłowni, całymi dniami jest w ruchu i spędza swój wolny czas bardzo aktywnie. Jak wygląda taka dieta w praktyce?

Spis treści:
Czym się wyróżnia?
Jakie produkty zawiera?
Jak wybrać odpowiednią firmę?
Stałe dostawy
Różnorodność
Smacznie, świeżo i zdrowo

Czym wyróżnia się catering dietetyczny sportowy w Warszawie?

Catering dietetyczny sportowy oferujemy nie tylko w Warszawie, ale na terenie całej Polski. Są to pełnowartościowe posiłki o kaloryczności dostosowanej do zwiększonego zapotrzebowania osób aktywnych fizycznie. Jeśli kaloryczność jadłospisu sportowca jest zaniżona, wydajność organizmu spada. Kiedy zaś jest zawyżona, prowadzi to do wzrostu masy ciała, a w efekcie ponownie do spadku wydajności pracy organizmu. Kluczowe jest zatem dopasowanie idealnej kaloryczności dziennego jadłospisu do poziomu aktywności. Aby obliczyć swoją podaż kalorii, możesz skorzystać z darmowego narzędzia dostępnego na naszej stronie internetowej. Niezależnie od wybranego rodzaju diety, nasi dietetycy zawsze dobierają kaloryczność posiłków do potrzeb i oczekiwań Klienta, co pozwala w zdrowy i bezpieczny sposób utrzymać wagę, zredukować ją lub zwiększyć. Oprócz diety dla sportowców w naszej ofercie są dostępne diety: standard, standard bez ryb, vege, wegańska, keto, z niskim IG, bez glutenu i laktozy, a także w formie lunch boxów.

Co jedzą sportowcy?

Odpowiednia dla sportowca dieta musi dostarczać jego organizmowi białka, tłuszczów i węglowodanów, z naciskiem na dobrze przyswajalne białko, które jest budulcem mięśni, oraz na węglowodany, które dają energię do działania. W praktyce sportowcy jedzą więc między innymi chude mięso i ryby, nabiał, jaja oraz rośliny strączkowe, a także ryż, kasze, makarony i pieczywo. Wskazane jest również, aby taka dieta była bogata w witaminy, minerały i błonnik, stąd w jadłospisie osób aktywnych nie brakuje także warzyw i owoców. Co zaś z tłuszczami? Ponieważ te wspierają pracę układu nerwowego i krwionośnego, również nie należy wykluczać ich z diety. Warto jednak dbać, aby były to tłuszcze zdrowe, zwłaszcza nienasycone, których źródłem są ryby i oleje roślinne oraz awokado.

Jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny sportowy w Warszawie?

Catering dietetyczny sportowy stał się bardziej poszukiwany w Warszawie, kiedy popularne stało się również dbanie o formę. Nie dziwi więc fakt, że obecnie istnieje tak wiele firm proponujących osobom aktywnym swoją własną wersję diety pudełkowej dla sportowca. Którą wybrać? Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować.

Stałe dostawy

Stosując dietę sportową, należy dbać o jej regularność i nie pozwalać sobie na duże odstępstwa od ustalonych zasad odżywiania. Z tego względu przy zamawianiu tego typu cateringu istotne będzie zachowanie ciągłości dostaw także w takich okolicznościach, jak wyjazd służbowy do innego miasta czy wyjazd na urlop w granicach kraju. Nasz catering działa nie tylko w Warszawie, ale także w wielu innych miastach w Polsce, dlatego nie musisz martwić się o to, co będziesz jeść w trakcie swojej nieobecności w stolicy. Adres do dostaw zmienisz wygodnie z poziomu internetowego panelu Klienta.

Zestaw śniadaniowy

Różnorodność

Dieta dla sportowca powinna być różnorodna, ponieważ wtedy istnieje znacznie mniejsze ryzyko powstania niedoborów pokarmowych. Jednak różnorodność powinna dotyczyć nie tylko danego posiłku, ale też całego menu w perspektywie dnia czy tygodnia. Obecnie nasze jadłospisy na każdy dzień – również na piątek i sobotę – różnią się od siebie, co gwarantuje, że Twoja dieta nie okaże się kulinarnie monotonna. W przypadku diety standard, keto, wegańskiej oraz diety bez glutenu i bez laktozy masz też możliwość komponowania własnego jadłospisu na każdy dzień z dostępnych proponowanych posiłków. To daje jeszcze więcej możliwości i różnorodności w tworzeniu swojej diety.

Smacznie, świeżo i zdrowo

Nasza firma cateringowa stara się wychodzić naprzeciw potrzebom Klienta, dlatego oferujemy różne elastyczne opcje, takie jak możliwość zmiany diety i adresu dostaw przez Internet. Mamy jednak również kilka twardych zasad, których trzymamy się na stałe, a dotyczą one jakości dostarczanych potraw. Do gotowania wykorzystujemy produkty od lokalnych dostawców, co pozwala nam kontrolować ich świeżość. Poza tym gotujemy zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania – bez zbędnych dodatków, wzmacniaczy smaku czy konserwantów, a jednocześnie smacznie i różnorodnie. Wszystko po to, aby nasi Klienci mogli jeść zdrowo i bez wyrzeczeń. Pamiętaj, że sama aktywność fizyczna nie wystarczy bowiem do uzyskania naprawdę dobrej formy. Specjaliści zawsze podkreślają, że kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna – te dwa czynniki zawsze powinny iść ze sobą w parze.

Dieta dla sportowca musi sprostać wygórowanym oczekiwaniom organizmu, od którego wymaga się wysokiej wydolności. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, wypróbuj dietę o dopasowanej do Twoich potrzeb kaloryczności. Sprawdź naszą ofertę, a w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie internetowej.