Catering bezglutenowy w Warszawie

Catering bezglutenowy w Warszawie

Catering bezglutenowy w Warszawie to najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które podejrzewają u siebie nietolerancję glutenu. Podstawową formą zapobiegania objawom takich schorzeń jest bowiem wykluczenie tego składnika ze swojej codziennej diety, a to okazuje się naprawdę trudne, gdyż substancja ta pojawia się w wielu produktach spożywczych. Kiedy warto pomyśleć o diecie pudełkowej bezglutenowej i jak wybrać najlepszy catering?

Spis treści:
Kiedy wybrać taką dietę?
Dlaczego stanowi to tak duży problem?
Gdzie zamówić dietę pudełkową?
Świeżość, naturalność, kontrola jakości
Dostawy na terenie całego kraju

Kiedy warto wziąć pod uwagę catering bezglutenowy w Warszawie?

Catering bezglutenowy w Warszawie z pewnością ułatwi życie każdej osobie, która nie może spożywać produktów z tym składnikiem lub po prostu ma pewność, że wpływa on negatywnie na jej samopoczucie i świadomie chce wykluczyć go z diety. Jeśli jesteś jedną z tych osób, weź pod uwagę możliwość zamówienia diety pudełkowej w wariancie bezglutenowym, dostępną w naszej ofercie. Ponadto proponujemy również inne rodzaje diet: standard, standard bez ryb, vege, wegańską, ketogeniczną, z niskim IG, dla sportowców lub w formie lunch boxów. Możesz także skontaktować się z nami, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego jadłospisu. Chętnie wyjaśnimy Ci, na czym polega dieta pudełkowa bez glutenu. Kiedy warto się nią zainteresować?

Dlaczego nietolerancja glutenu to tak duży problem?

Nietolerancja glutenu może objawiać się delikatnie i nasilać dopiero z wiekiem. Jeśli więc nie widzisz innych możliwych przyczyn ciągłego przemęczenia czy bólów głowy, wypróbuj dietę bezglutenową i przekonaj się, czy odczujesz poprawę. Nieswoiste objawy nietolerancji tego składnika nie są jednak jedynym problemem. Duży kłopot stanowi też fakt, że gluten ukrywa się w wielu produktach spożywczych. Zasadniczo, występuje głównie w pszenicy i innych zbożach, ale znajduje się także w takich artykułach spożywczych, jak wędliny czy słodycze. Unikanie go na co dzień nie jest więc zadaniem łatwym. Dodatkowo, poprzez wykluczenie z diety wielu produktów spożywczych ryzykujesz niedoborami pokarmowymi i musisz zmagać się z dużą monotonią posiłków. To kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na catering dietetyczny przygotowany przez specjalistów współpracujących z dietetykami.

Sałatka w misce

Gdzie zamówić bezglutenowy catering dietetyczny w Warszawie?

Catering dietetyczny bezglutenowy można zamówić w wielu firmach w Warszawie działających lokalnie lub ogólnokrajowo. Każdą tego typu ofertę warto jednak dokładnie zweryfikować. Jakie kwestie będą istotne? Przede wszystkim to, w jaki sposób firma zastępuje produkty zawierające gluten źródłami węglowodanów, które tej substancji nie zawierają. W naszym przypadku ich rolę w jadłospisie przejmuje między innymi ryż, kukurydza, proso, gryka, amarantus, komosa ryżowa czy tapioka. Dzięki temu masz szansę jeść zarówno dania tradycyjne w bezglutenowym wydaniu, jak i dania zupełnie nowe o niebanalnym zestawieniu smaków. Dodatkowo w tym wariancie eliminowane są wszystkie składniki będące źródłem laktozy, czyli cukru mlecznego. Jeśli chcesz lub powinieneś unikać tego składnika – ta dieta również jest dla Ciebie! Co jeszcze przemawia za wyborem naszej firmy?

Świeżość, naturalność, kontrola jakości

W naszej firmie oferujemy dania przygotowane na bazie składników spożywczych pochodzących od lokalnych dostawców. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zagwarantować naszym klientom najwyższą jakość i świeżość serwowanych potraw. Dbamy także o to, aby jedzenie wychodzące z naszej kuchni było zdrowe, dlatego gotujemy naturalnie – nie stosujemy konserwantów czy wzmacniaczy smaku. Ponadto posiłki oraz wszystkie produkty przebywają cały czas w specjalnie przygotowanych, chłodzonych pomieszczeniach oraz są dostarczane do klientów specjalnymi chłodniami. Dzięki temu nie psują się tak szybko i zachowują swoją świeżość.

Dostawy na terenie całego kraju

Nasza firma działa nie tylko w Warszawie, ale także w wielu innych większych miejscowościach w całym kraju. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zalogować się do swojego profilu klienta i zmienić adres dostaw, na przykład wtedy, kiedy wyjeżdżasz służbowo lub gdy jedziesz na wakacje. Takie rozwiązanie pozwala Ci nie martwić się o to, co zjesz, będąc daleko od domu. Z dietą pudełkową w wersji bezglutenowej możesz zawsze cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Taki rodzaj diety nie musi być nudny. Jeśli nie masz czasu lub wystarczającej wiedzy, aby komponować jadłospis samodzielnie, zdaj się na nas. W dobrej formie to catering, który pozwoli Ci jeść smacznie, świeżo i zdrowo bez ciągłego zastanawiania się, czy w danym posiłku na pewno nie zawiera się gluten.