Catering keto w Warszawie

Catering keto w Warszawie

Catering keto cieszy się dużą popularnością w Warszawie ze względu na to, jak skuteczna okazuje się ta dieta w przypadku osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy bez głodzenia się i odmawiania sobie przyjemności płynącej z jedzenia. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że dieta ketogeniczna pozwala wprowadzić organizm w stan tak zwanej ketozy. Polega on na tym, że ciało czerpie energię nie z glukozy, lecz z tłuszczu zgromadzonego w tkankach, a to prowadzi do utraty wagi i wielu innych korzystnych efektów. Jak wygląda taka dieta w praktyce?

Spis treści:
Na czym polega?
Co zawiera jadłospis?
Czy warto?
Czy jest smacznie?

Na czym polega dieta keto dostępna w naszym cateringu dietetycznym w Warszawie?

Dieta keto, którą oferujemy w naszym cateringu dietetycznym w Warszawie, ma na celu doprowadzenie organizmu do stanu ketozy poprzez drastyczne ograniczenie spożycia węglowodanów i zastąpienie ich produktami bogatymi w tłuszcze. Skutkiem stosowania takiego jadłospisu jest pobudzenie wątroby do produkcji tak zwanych ciał ketonowych, które narząd wytwarza w momencie, kiedy obniża się poziom insuliny we krwi, a energia produkowana jest już nie z glukozy, lecz z zapasów tłuszczu pobieranych z własnej tkanki tłuszczowej. Krótko mówiąc – w stanie ketozy organizm pobiera energię do działania z tłuszczu zamiast z cukrów, co sprzyja odchudzaniu. Warto pamiętać jednak, że ten rodzaj diety nie jest dla każdego. Może ona bowiem powodować pogorszenie samopoczucia, zwłaszcza u cukrzyków. Zalecamy również, aby tę dietę wprowadzać powoli, czyli zastosować tak zwany okres ketoadaptacji, który powinien trwać około 30 dni. W tym czasie organizmowi dostarcza się produktów, które są bogate w witaminy i minerały. Przejściowy jadłospis powinien bazować też na dużej ilości dobrej jakości tłuszczów, z jednoczesnym ograniczeniem spożycia potraw o trudnej do ustalenia zawartości węglowodanów. Jeśli chcesz wypróbować tę dietę, najpierw skontaktuj się z nami i porozmawiaj z naszym dietetykiem. Pamiętaj również, że nasz catering działa nie tylko w Warszawie, ale też w wielu innych miastach w całym kraju, dlatego dietę możesz kontynuować także w trakcie wyjazdu służbowego czy urlopu. W naszej ofercie, oprócz opisywanej diety, znajdziesz również dietę standard, standard bez ryb, vege, wegańską, dla sportowców, z niskim IG, bez glutenu i laktozy oraz taką w formie lunch boxów.

Co zawiera jadłospis?

Aby organizm przekształcał tłuszcz na energię, a nie glukozę, należy znacząco ograniczyć spożycie węglowodanów, które są dla niego łatwiej przyswajalnym źródłem energii. Oznacza to, że na diecie ketogenicznej spożywa się przede wszystkim źródła tłuszczów, a unika produktów zawierających jakiekolwiek cukry. Zamawiając taką dietę, możesz spodziewać się w swoich posiłkach między innymi takich produktów spożywczych, jak:
– tłuste mięso,
– ryby,
– oleje,
– jajka,
– masło i śmietana,
– awokado,
– masło kokosowe i olej kokosowy.
Dodatkowo ogranicza się spożycie węglowodanów i innych produktów zawierających cukry – w tym warzyw i owoców. Dopuszczalne są jedynie niektóre warzywa nieskrobiowe, jak papryka, ogórki, brokuły czy pomidory oraz owoce jagodowe, takie jak borówka, malina oraz truskawka. We wszystkich naszych posiłkach znajdują się jedynie świeże produkty wysokiej jakości od lokalnych dostawców. Nie używamy również żadnych konserwantów ani spulchniaczy. To sprawia, że nasze posiłki są jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Awokado, sól i olej

Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny keto w Warszawie?

Catering dietetyczny keto w Warszawie wybierają przede wszystkim osoby, które chcą stracić zbędne kilogramy bez konieczności głodzenia się czy uprawiania wyczerpujących ćwiczeń na siłowni. Ten rodzaj diety prowadzi do znaczącego spadku tkanki tłuszczowej, zatem pozwala obniżyć masę ciała i wyszczuplić sylwetkę. Nie są to jednak jedyne korzyści, jakie daje stan ketozy w organizmie. Mniejsza ilość tkanki tłuszczowej usprawnia pracę serca czy nerek. Pozwala obniżyć ciśnienie krwi, poziom cukru, poziom cholesterolu i trójglicerydów, a tym samym zapobiega miażdżycy, zawałowi serca czy udarowi mózgu. Warto pamiętać także, że oryginalnie ketozę stosowano w leczeniu padaczki opornej na leki, zatem ta dieta wspiera także pracę układu nerwowego. Badania wskazują na fakt, że stosowanie takiego jadłospisu jest pomocne w profilaktyce i leczeniu między innymi choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, autyzmu czy uporczywych bólów głowy. Oczywiście, jak wspominaliśmy, dieta ta nie jest odpowiednia dla każdego i jej wdrożenie zawsze należy poprzedzić konsultacją z dietetykiem. Warto zastanowić się również, komu taki jadłospis będzie smakował.

Czy taka dieta jest smaczna?

Dieta ketogeniczna jest bogata w tłuszcze, a uboga w cukry. Jeśli jesteś miłośnikiem słodyczy, możesz mieć trudności z przyzwyczajeniem się do takiego jadłospisu. Pamiętaj jednak, że tłuszcz jest nośnikiem smaku, zatem potrawy bogate w ten składnik zawsze są wyraziste i sycące – z pewnością nie będziesz odczuwać głodu. Jeśli masz wątpliwości, czy taki jadłospis to coś dla Ciebie, na naszej stronie możesz sprawdzić aktualne menu. Dodatkową możliwością – w przypadku diety standard, wegańskiej, keto lub bez glutenu i laktozy – jest samodzielny wybór posiłków z dostępnych propozycji. Co więcej, aktualnie nasze menu na piątek i sobotę jest różne, co daje Ci jeszcze więcej możliwości eksperymentowania i próbowania różnych potraw.

Dieta ketogeniczna to nowoczesny sposób na spalanie zbędnych kilogramów bez wysiłku i bez wyrzeczeń. Możesz zamówić taką dietę w ramach naszego cateringu i nie martwić się o samodzielne komponowanie wysokotłuszczowych posiłków. Sprawdź, czy taka forma odchudzania jest dla Ciebie.